Akcesoria silikonowe do kuchni – warto je mieć

Silikonowe przybory kuchenne

Akcesoria silikonowe w kuchni

Trudno wyobrazić sobie kuchnię, w której brakowałoby podstawowych przyrządów, służących do przygotowywania posiłków oraz ułatwiających organizację. Coraz popularniejsze stają się akcesoria silikonowe do kuchni, które rozszerzają funkcjonalność dotychczas używanych klasycznych narzędzi.

Silikonowe przybory kuchenne

Nowoczesna kuchnia wymaga nowoczesnych rozwiązań. Alternatywą dla tradycyjnych, drewnianych czy metalowych łyżek do zupy, tłuczków i łopatek są ich silikonowe odpowiedniki. Wyróżnia je estetyka wykonania, ale też trwałość i lekkość. Do ich stworzenia wykorzystano najwyżej jakości materiały, dlatego są bezpieczne w kontakcie z żywnością. Ponadto nie rysują powierzchni innych akcesoriów kuchennych, chociażby teflonowych patelni.

Rękawice kuchenne

Kuchnia to nie tylko fabryka smaków, ale też miejsce pełne zagrożeń. Nietrudno o przypadkowe poparzenie czy rozcięcie, szczególnie w pośpiechu. Warto zaopatrzyć się w silikonowe rękawice, które stanowią skuteczną ochronę przed bolesnymi zranieniami i umożliwiają bezpieczne chwytanie oraz przenoszenie gorących naczyń. Ponadto, silikonowe przybory kuchenne (https://abc-agd.pl/106-akcesoria-silikonowe-do-kuchni) przydadzą się przy sprzątaniu, kiedy skóra jest narażona na żrące środki chemiczne.

Stolnica, którą można schować do szuflady?

To prawda, silikonowa stolnica pozwala zaoszczędzić mnóstwo cennego miejsca, szczególnie w małej kuchni. Jest też odporna na zniszczenia, nie pochłania zapachów oraz nie przywiera do niej ciasto. W przeciwieństwie do zwykłych, drewnianych stolnic, silikonowa ułatwia czyszczenie oraz może posłużyć do pieczenia – wystarczy odpowiednio ją przyciąć. Oprócz stolnicy, warto zaopatrzyć się w silikonowe formy do pieczenia, które ułatwią wyjmowanie ciasta i nie przypalą się.

Silikonowe podkładki

Nie sposób rozmieścić wszystkie rozgrzane naczynia na palnikach czy płycie indukcyjnej, kiedy przygotowuje się rodzinny obiad. Z pomocą przychodzą silikonowe podkładki na meble. Oprócz odporności na wysokie temperatury należy docenić ich estetykę – doskonale sprawdzą się jako codzienna dekoracja na stół. Ponadto zapewniają bezpieczeństwo ze względu na antypoślizgowość i są łatwe w utrzymaniu.