Ciąża, po porodzie – Jakie witaminy i suplementy?

Zmiany podczas ciąży

Ciąża to bardzo ważny okres w życiu kobiety. Wówczas wszystko się zmienia. Nie tylko mówimy tu o zmianach kobiecej fizyczności, naturalnej zmianie kształtów ciała, ale także o zmianie całego dotychczasowego stylu życia. Nosimy w sobie największy skarb, nowe życie, za które jesteśmy od teraz odpowiedzialni. Dlatego to bardzo ważne aby dbać o siebie w czasie ciąży i po porodzie a więc w okresie karmienia piersią.

Składniki mineralne podczas ciąży

Przekazujemy dziecku wszystkie niezbędne składniki mineralne, dlatego musimy nieustannie je  dostarczać do organizmu. Dzisiejsze jedzenie, bardzo często zmodyfikowane nie zawiera wystarczającej ilości witamin i minerałów dlatego niezbędne jest przyjmowanie suplementów takich jak: Omegamed Optima forte, Pharmaton matruelle, Symnatal pro baby.

Preparaty te charakteryzują się złożonym składem, stanowią bowiem bogaty kompleks witamin i składników mineralnych, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu oraz wspierają rozwój płodu. Wzmacniają układ odpornościowy, co jest szczególnie ważne w ciąży.

Preparaty stosowane w czasie ciąży

Wiele preparatów stosowanych w ciąży, może być także używane w okresie laktacji, ponieważ organizm tym bardziej potrzebuje prawidłowego poziomu wszystkich niezbędnych składników. Są jednak preparaty, które wspomagają karmienie piersią. Takim suplementem jest Femaltiker.

Wzmacnia on laktację w okresie karmienia, kiedy to zapotrzebowanie na mleko matki jest zwiększone. Nie zawsze organizm jest w stanie wyprodukować wystarczającą ilość mleka, dlatego można mu pomóc w sposób medyczny, aby jak najdłużej móc karmić w sposób naturalny.