Kiedy należy wykonać RTG zębów?

RTG jamy ustnej

RTG to badanie, które wykonywane jest praktycznie we wszystkich gałęziach medycyny. Także w stomatologii. Dentysta może zdecydować się na RTG zębów we Wrocławiu, jeżeli będzie chciał sprawdzić dokładnie, co dzieje się z uzębieniem pacjenta także od wewnątrz.

Tak więc badanie to wykonywane jest do celów diagnostycznych. Pozwoli lekarzowi ustalić problem, z którym zgłosił się do niego pacjent. Można zlecić wykonanie RTG, jeżeli pacjent zgłasza ból zębów czy na koronie pojawiły się przebarwienia. Dzięki temu, że zostanie wykonana odpowiednia diagnostyka, będzie można bardzo szybko rozwiązać problem. RTG można także wykonać w celach kontrolnych.

Badanie warte wykonania

Pozwala to na ocenienie, czy prowadzone leczenie przynosi rezultaty czy należy wprowadzić pewne modyfikacje, aby pacjent mógł uzyskać jeszcze lepsze rezultaty z procesu leczenia. RTG wykonywane jest także przed wykonaniem konkretnego zabiegu dentystycznego.

Pozwala na ustalenie właściwego przebiegu zabiegu, a także jego zakresu. Na pewno więc warto zdecydować się na wykonanie takiego właśnie badania, jeżeli tylko ma to pomóc w dalszym leczeniu. A na pewno pomoże.