Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy

kosmetyki do twarzy

Ekologiczne kosmetyki do ciała i twarzy

Moda na wszystko co naturalne czy bio powoli próbuje zagościć w naszych domach. Coraz większą uwagę zwracamy na to, co jemy, co na siebie wkładamy, jakich środków używamy do sprzątania, mycia czy pielęgnacji naszego ciała. Coraz częściej przy wyborze kosmetyków skłaniamy się ku tym wyprodukowanym bez użycia chemicznych, szkodliwych dodatków. I w tej tematyce jest naprawdę w czym wybierać. W zależności od naszych preferencji, rodzaju skóry mamy do wyboru bardzo wiele.

Największy wybór kosmetyków naturalnych występuje wśród preparatów do pielęgnacji twarzy, bo przecież jest ona naszą wizytówką i dlatego powinniśmy dbać o nią w szczególny sposób. Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy to przede wszystkim kremy, toniki, mleczka, peelingi, maseczki czy płyny micelarne, balsamy do ust oraz serum.

Pielęgnacja cery wrażliwej

Możemy wśród nich znaleźć te do pielęgnacji cery bardzo wrażliwej, tłustej czy skłonnej do alergii. Do cery dojrzałej i dla młodej, każdy znajdzie dla siebie właściwy preparat, a biorąc pod uwagę skład naturalnych kosmetyków nie musimy się obawiać, że nasza cera zostanie potraktowana jakimś chemicznym dodatkiem, który z naturą niewiele ma wspólnego.

W naturalnych kosmetykach składnikami bazowymi się naturalne oleje, składniki mineralne oraz zwierzęce (np. wosk pszczeli), wody roślinne i ekstrakty z roślin pochodzące głównie z upraw organicznych. Dlatego są niezwykle cenne dla naszej urody, ponieważ przy ich uprawie nie korzystano z pestycydów i sztucznych nawozów. Są wartościowe biologicznie, gdyż pozyskano je w drodze procesów fizycznych bez użycia chemii.

Olejki i ekstrakty w kosmetykach

Oprócz olejów i ekstraktów roślinnych kosmetyki naturalne to również emulgatory pochodzenia roślinnego i naturalne olejki ete­rycz­ne czy naturalne wyciągi z roślin i owoców oraz bezpieczne i łagodne konserwanty roślinne.
Najczęściej używanymi przy produkcji naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy olejkami są kokosowy, migdałowy, eteryczne oraz masło shea.

Kosmetyki do twarzy w gabinetach kosmetycznych

Idealnie rzecz się ma, gdy naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy stosowane są również w gabinetach kosmetycznych. Pamiętajmy, że kosmetyki naturalne nie tylko upiększają, ale również pobudzają i wspomagają pracę skóry w jej naturalnych funkcjach fizjologicznych. Jednocześnie nie zakłócają jej rytmu i odnowy, przywracają naturalne funkcje skóry i pobudzają do samodzielnego odbudowywania włókien kolagenowych, których z wiekiem ubywa.

Naturalna pielęgnacja twarzy możliwa jest dzięki kosmetykom i preparatom, które mają zasadniczą rolę do spełnienia. Chodzi o wspieranie skóry w naturalny sposób – mają ją wzmacniać działając wolniej, ale bardziej efektywnie i trwale. Substancje zawarte w naturalnych kosmetykach nie podrażniają skóry, wręcz przeciwnie, pomagają jej w naturalnych procesach odnowy.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy znajdziesz w sklepie: https://trena.pl/229-twarz