Odkurzacz wodny dla alergików

Odkurzacz wodny dla alergików

Obecnie można zaobserwować zwiększanie się ilości uczuleń i alergii w społeczeństwie. Naukowcy głowią się nad przyczynami, a pomiędzy ludźmi krąży wiele obiegowych opinii i przesądów. Niezależnie od przyczyn, jedną z najbardziej uciążliwych jest alergia na kurz.

Ludzie nią dotknięci muszą zaprowadzić wiele zmian w swoim życiu oraz powinni poświęcać wiele uwagi czystości w domu. Odkurzacz antyalergiczny, który będzie radził sobie z całkowitym usuwaniem kurzu z otoczenia, może okazać się niezbędnym zakupem.

Filtr HEPA w odkurzaczu antyalergicznym

Filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air Filter) to filtr pozwalający na zatrzymywanie drobnych cząsteczek w odkurzaczu antyalergicznym z dużą skutecznością. Dzisiaj jego obecność jest już standardem na rynku, więc warto zwrócić uwagę na jego klasę. Wyróżniamy klasy HEPA od 10 do 14, a potem klasy ULPA, często nazywanymi filtrami absolutnymi.

Odkurzacz wodny dla alergików powinien mieć filtr HEPA klasy minimum 13, która pozwala na skuteczne zatrzymywanie odchodów roztoczy domowych, które najczęściej są głównymi alergenami w kurzu, które oddziałują na ludzi.

Na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz dla alergików

Świetnym pomysłem dla alergików mogą okazać się antyalergiczne odkurzacze posiadające filtr elektrostatyczny lub wymagające worka elektrostatycznego. Większość drobin kurzu wykazuje wrażliwość na oddziaływanie elektrostatyczne, więc technologia ta może okazać się bardzo skuteczna.

Niezwykle ważna jest też jakość wykonania urządzenia, gdyż zależy nam na uniknięciu jakichkolwiek nieszczelności przez które kurz mógłby z powrotem się wydostawać. Innym ważnym parametrem jest ilość filtrów – powietrze przefiltrowane dwu- lub trzykrotnie zawsze będzie czystsze niż to, które filtracji zostało poddane tylko raz.

Czego unikać w antyalergicznym odkurzaczu

Paradoksalnie sama moc urządzenia nie ma większego wpływu na efektywność – urządzenia o większej mocy spowodują tylko większe rachunki za prąd. Zamiast tego warto spojrzeć na prędkość przepływu powietrza, objętość powietrza zasysanego na sekundę i samą siłę ssania. Utarło się również, że odkurzacz wodny dla alergików jest dobrym wyborem dla osób z tym problemem.

W rzeczywistości zależy to od rodzaju alergii – dla osób uczulonych tylko na roztocze domowe taki model może się sprawdzić, jednak dla osób mających problem z zarodnikami pleśni i grzybów woda i niedostateczna filtracja mogą okazać się szkodliwe, gdyż organizmy te ochoczo zaczynają się rozmnażać w wilgotnym środowisku.

Tak więc wybierając odkurzacz antyalergiczny na roztocza powinniśmy się skupić przede wszystkim na jakości i ilości filtrów, obecności technologii elektrostatycznej oraz jego praktycznych parametrach działania, które powiedzą nam jak odkurzacz wykorzystuje moc swojego silnika.

Źródło: https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/wodny-odkurzacz-antyalergiczny-na-roztocza-17.html