Pałąk z zabawkami do wózka

palak z zabawkami do wozka

Integracja sensoryczna to niezwykle ważny i złożony proces, który wpływa bezpośrednio na dojrzewanie układu nerwowego człowieka. Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, zarówno w zabawie, jak i odpoczynku wpływa pozytywnie na zachowanie maluszka oraz zwiększa jego ciekawość świata, co wiąże się z powstawaniem nowych połączeń neuronalnych w mózgu.

Każdy rodzic poprzez zastosowanie odpowiednich zabawek aktywizujących może wpłynąć stymulująco na rozwój funkcji poznawczych dziecka.

Spacer to okazja do stymulacji funkcji poznawczych dziecka

Małe dzieci uwielbiają być w ciągłym ruchu, który pamiętają jeszcze z życia płodowego, kiedy to podróżowały w brzuchu matki. Wiele mam wie, że większość dzieci najlepiej śpi i odpoczywa na spacerze w wózku.

Warto ten czas, spędzany na świeżym powietrzu, wykorzystać na aktywizację sensoryczną dziecka. Cel zaangażowania dziecka w zabawę można osiągnąć poprzez zaopatrzenie się w ciekawie skonstruowany pałąk z zabawkami do wózka https://www.tinylove.com/pl_pl/activity-arches.

Jakie cechy powinna posiadać odpowiednia zabawka interaktywna dla malucha?

palak z zabawkami do wozkaŁuk z zabawkami to rodzaj zintegrowanej zabawki, którą zawiesza się na obręczy wózka spacerowego. Przy wybieraniu produktu warto zwrócić uwagę na podstawowe funkcje, które pałąk z zabawkami powinien realizować.

Łuk zabawkowy do wózka ma za zadanie aktywizować słuch, wzrok oraz dotyk małego dziecka. Rozwiązania technologiczne, jakie zaspokajają te wyzwania to kolorowe zabawki w jaskrawych kolorach zawieszone na głównym łuku, a także  możliwość uruchomienia wbudowanych w zabawkę melodyjek.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy na łuku znajdują się zawieszone grzechotki i odblaskowe lusterka charakteryzujące się różnorodnością faktur, które zwiększają doznania dotykowe dziecka.

Łuk z zabawkami rośnie razem z dzieckiem

Przy zakupie odpowiedniego pałąka dziecięcego do wózka warto wybrać taki, który posiada regulację kąta nachylenia. Technologia ta pozwala na regulowanie odległości zabawek od rączek dziecka, co przyczynia się do stymulacji zdolności motorycznych i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

W późniejszym okresie niemowlęcym łuk zabawkowy pozwala dziecku na poznanie procesu przyczynowo-skutkowego, poprzez wywoływanie różnych efektów w trakcie wykorzystywania funkcji wbudowanych zabawki.