Szkolenie NVC – naucz się budować relacje

Szkolenie NVC

Wszyscy bez wyjątku żyjemy w społeczeństwie wyznaczanym dla nas przez mniejsze lub większe grupy osób. Każda osoba to zupełnie inne uczucia, pragnienia, potrzeby i plany na przyszłość, gdyby było inaczej, świat byłyby niezwykle nudny. Niestety urozmaicenie niesie za sobą też negatywne konsekwencje. Coś, co dla nas jest spełnieniem potrzeb, czasami może stać się źródłem konfliktu dla innej osoby.

W czym pomaga szkolenie NVC?

Wielu z nas niezmiernie ciężko jest odnaleźć rozwiązanie takiej sytuacji, unikając frustracji lub poczucia odrzucenia. Często w takich momentach, pochopnie rzucamy słowa, których nie przemyśleliśmy, co tylko zaostrza konflikt. Brak odczuwanego szacunku powoduje, że sami zatracamy go dla drugiej osoby.

Tak szwankująca komunikacja prowadzi do tego, że często krzywdzimy innych, ale także siebie, powodując osłabienie więzów z najbliższymi. Naprzeciw temu problemowi wychodzi metoda NVC (ang. Nonviolent Communication) opracowanym przez Marschalla Rosenberga, który w znaczny sposób ograniczył zjawisko przemocy w dialogu.

NVC, czyli serce na języku

Szkolenie NVC  pozwoli Wam nauczyć się komunikacji z innymi na zasadach równości i wspólnego szacunku. To właśnie te wartości pokażą Waszym relacjom drogę do zaciśnięcia więzów tak mocno, jak nigdy wcześniej. Pokazując swój szacunek innym, sami zaczniecie zauważać, jak dużo ma go dla Was otaczający świat. Nauczycie się, że można być asertywnym w sposób nieraniący drugiej osoby.

Całkiem nowe spojrzenie na potrzeby własne i innych pozwoli Wam, jednoznacznie rozgraniczyć chwilowe zachcianki od prawdziwych potrzeb. Zapanujecie nad własnymi emocjami, a uczucia innych przestaną być rozliczane tylko przez pryzmat tych uzewnętrznionych. Taki wgląd w siebie pozwoli gasić kłótnie w zarodku, dzięki świadomej i pozbawionej agresji argumentacji swoich poglądów.

Odkryjecie, co tak naprawdę może kryć się pod płaszczem buntu Waszych dzieci, tak aby pomóc im poradzić sobie z problemami. Tak pozytywny może stać się świat, gdy ukończysz szkolenie NVC. Sam przekonaj się, że pod okiem doświadczonego profesjonalisty to prostsze niż myślisz.

Więcej informacji na stronie: www.aleksandramroczko.pl/produkt/jezyk-serca-szkolenie